Najczęściej zadawane pytania

Dalej

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Czy pierwsze spotkanie jest płatne?

Szanujemy swój czas, dlatego pierwsze spotkanie projektowe wynosi 50zł (przy zamówionym projekcie GRATIS).

Kiedy warto zarezerwować termin?

Średni czas wykonania usługi waha się i jest uzależniony od indywidualnych uwarunkowań projektu:

  • 1 pomieszczenie – ok. 2 tygodni
  • Mieszkanie – ok. 3-5 tygodni
  • Dom – ok. 3-6 miesięcy

Dlaczego projekt tak długo trwa?

Pierwsza koncepcja projektowa gotowa jest po około 2 tygodniach, później potrzebny jest czas dla Klientów na zapoznanie się z projektem i wskazaniu ewentualnych zmian (1 tydzień). Następnie architekt wprowadza wszystkie zmiany i wykonuje wizualizację pomieszczeń i panoramę 360 (1 tydzień). Projekt po raz kolejny trafia do Klientów i znów potrzebny jest czas na ostateczną akceptację projektu (3-7dni). Po ostatecznej akceptacji przez Klientów, architekt wykonuje dokładne zestawienie wszystkich produktów użytych w projekcie wraz z nazwą sklepu oraz cenami, gdzie można nabyć daną rzecz. Po przekazaniu ostatecznych wizualizacji, panoramy 360 oraz zestawieniu produktów nasza współpraca dobiega końca.

Oczywiście jest to przykładowy proces usługi projektowej, o której piszę z własnego doświadczenia. Proces ten może wydłużyć się lub skrócić w zależności od szybkości podejmowanych decyzji oraz ilości wprowadzanych zmian do projektu.

Jak wygląda współpraca?

1) Wykonuję wycenę projektową e-mailowo na podstawie podanego metrażu oraz zdjęć lub przyjeżdżam na miejsce wykonywania usługi, robię wstępną inwentaryzację pomieszczeń i dosyłam wycenę na e-maila.

2) Jeżeli zdecydują się Państwo na moją usługę podpisywana jest umowa projektowa i pobierany jest zadatek w wysokości 30%. Podpisanie umowy jest równoznaczne z rezerwacją terminu i przystąpieniem do prac projektowych.

3) Następnie rozpoczyna się proces projektowy:

ETAP I: Inwentaryzacja (pomiar) pomieszczeń oraz dokumentacja fotograficzna. Wywiad z klientem na temat oczekiwań względem projektowanego wnętrza, analiza potrzeb funkcjonalnych oraz upodobań estetycznych Klienta.

ETAP II: Projekt koncepcyjny aranżacji wnętrza (rzut pomieszczeń z góry, rozmieszczenie układu funkcjonalnego, rozmieszczenie punktów oświetleniowych, dobór kolorystyki i mebli, wstępny model 3D pomieszczenia).

ETAP III: Wizualizacja wnętrza (zdjęcia pokazujące nowy wygląd pomieszczeń wraz z wybranymi materiałami).

ETAP IV: Lista produktów użytych w projekcie - zestawienie wraz z cenami.

ETAP V: Panorama 360° - wirtualny spacer. Kliknij, żeby zobaczyć.

Czy można zaprojektować u Pani tylko jedno pomieszczenie np. salon?

Oczywiście, że tak!

Czy robi Pani projekty online bez konieczności spotykania się z Panią?

Tak. Konieczne jest wtedy przesłanie rysunku z wymiarami pomieszczenia oraz szczegółowych zdjęć wnętrza. Nie ponoszę jednak odpowiedzialności za ewentualne błędy wynikające z podania złych wymiarów pomieszczenia.

Ile koncepcji projektowych Pani wykonuje?

Wykonuję 1 koncepcję projektową + 1 korektę projektu.

Co zrobić jeżeli nie spodoba mi się projekt? Czy istnieje możliwość zmiany/korekty projektu?

Jak najbardziej! Po pierwszej koncepcji dyskutujemy co się Państwu podoba, a co zmieniamy w projekcie i na tej podstawie wykonujemy korektę projektu. Dlatego mogę zagwarantować, że będą Państwo bardzo zadowoleni z moich usług.

Czy architekt uwzględni moje zdanie?

Oczywiście! Państwa zdanie i upodobania estetyczne są dla mnie priorytetem. Wychodzę z założenia, że wnętrza które tworzę mają służyć domownikom, dlatego na początku przeprowadzany jest wywiad z Klientem na temat stylu i funkcjonalności pomieszczeń. Moim zadaniem jest zadbanie o spójność, zaproponowanie najlepszego układu funkcjonalnego oraz dobór odpowiednich produktów. Dzięki wizualizacjom pomieszczenia i panoramie 360 mogą Państwo zobaczyć jak będzie to wyglądać w rzeczywistości.

Czy produkty, które wstawi Pani do projektu będą drogie? Czy mam na to jakiś wpływ?

To Państwo decydują ile chcą przeznaczyć na remont! Na początku ustalamy miej więcej przedział cenowy, w którym mam szukać danych produktów. Stawiam na jakość, a nie cenę. Korzystam zarówno z ekonomicznych alternatyw, jak i luksusowych rozwiązań. Wszystko jest kwestią do ustalenia dlatego projektuję na przykład i z mebli IKEA, od stolarzy na zamówienie lub używając włoskich ekskluzywnych mebli.

Czy muszę zrobić wszystko tak jak architekt tego chce/jak jest w projekcie?

Nie. Architekt jest między innymi od tego, aby swoim doświadczeniem wskazał i zaproponował najlepsze rozwiązania projektowe. Zainspirował i przedstawił pomysły uwzględniając aspekty techniczne. Jeżeli coś Państwu się nie podoba to można powiedzieć o tym wprost i zaproponuję inne rozwiązanie zadowalające Państwa w 100%. Wszystko jest kwestią dogadania się.

Co to jest wizualizacja?

Wizualizacja jest to wygenerowane komputerowo fotorealistyczne zdjęcie pokazujące nowy wygląd pomieszczeń.

Co to jest panorama 360°?

Jest to wirtualny spacer, który umożliwia zobaczenie pomieszczenia z każdej strony tak jakbyśmy stali na środku pomieszczenia i kręcili się wokół. Przy większej ilości pomieszczeń możliwe jest zwiedzanie całego mieszkania/domu, oglądając kolejne pomieszczenia. Kliknij, żeby zobaczyć.

Na czym polega metamorfoza wnętrz? Czym różni się od projektu wnętrz?

Metamorfoza dotyczy doradztwa w zakresie układu funkcjonalnego, doboru kolorystyki wnętrza, oświetlenia, materiałów wykończeniowych, elementów wyposażenia, dekoracji. Otrzymują Państwo inspiracje projektowe w postaci kolażu, listę konkretnych produktów użytych w projekcie oraz opis wizji metamorfozy. Nie otrzymują Państwo projektu, modelu 3D pomieszczeń, wizualizacji, rysunków technicznych ani panoramy 360° – te rzeczy wykonywane są tylko, gdy zamówi się projekt.

Co to jest Home Staging?

To przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu. Celem jest szybsza sprzedaż nieruchomości oraz uzyskanie wyższej kwoty, w celu wydobycia potencjału wnętrza przy minimalnym nakładzie finansowym.

Dlaczego warto skorzystać z Home Stagingu?

Home Stager obiektywnie oceni nieruchomość oraz wskaże wady i problemy, które uniemożliwiają sprzedaż lub wynajem nieruchomości. Poprawi wizualny wygląd wnętrza oraz zadba o rozwiązanie każdego szczegółu, aby wydobyć potencjał wnętrza. Właściciel mieszkania nie zawsze zdaje sobie sprawę, co stanowi problem w sprzedaży nieruchomości. Często ocenia swoje wnętrze zbyt emocjonalnie i nie dostrzega dalszej wizji rozwoju wnętrza.

Wykończone i dopracowane wnętrze przyciągnie potencjalnych klientów i zwiększy cenę sprzedaży nieruchomości. Współcześnie potencjalny Klient jest bardzo zapracowany i nie ma czasu ani ochoty, aby remontować mieszkanie/lokal.

Profesjonalna sesja zdjęciowa oraz wyeksponowanie zalet wnętrza znacznie zwiększa szansę na zainteresowanie Państwa nieruchomością.